PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11788}

Wrzesień

September
6,7 3 075
ocen
6,7 10 1 3075
6,7 6
ocen krytyków
Wrzesień
powrót do forum filmu Wrzesień

Poniżej oczekiwań

ocenił(a) film na 4

Do mnie ten film zupełnie nie trafił. Co więcej, czułem się oszukany. To, co powinno być największym atutem tego filmu, czyli warstwa psychologiczna w moim odczuciu całkowicie zawiodła. Allen jest świetnym obserwatorem, ale tutaj zabrakło tej nutki dystansu i pewnej lekkości. Wszystko było bardzo ciężkie, gęste i czasem zbyt dosłowne i niestety ta konstrukcja się zawaliła. Brakowało tej iskry między bohaterami. Miałem wrażenie, że poszczególne sceny mają się nijak do całości.
Allen w "wersji dramatycznej" - niestety na nie!

ocenił(a) film na 4
Copy

Mam podobne odczucie. Jestem miłośnikiem W.Allena, ale tym razem nie mogłem uwierzyć że to jego film, raczej miałem skojarzenia z jakąś telenowelą - 4/10.

marrekf

Moim zdaniem najlepsza scena to kłótnia Lean z matką, reszta była dosyć hmm mdła? To jednak za mocne określenie. Jednak podobał mi się motyw "odcięcia od świata" i rozmów w domu rozświetlonym tylko przez świece. Film dobry, dużo dyskusji i denerwująca kwestia biografii.

marrekf

Miałam dokładnie takie samo skojarzenie:). Słabo, i jak na Allena, i jak na dramat psychologiczny.

sylvia_de_kat

A ja lubię.

zweistein

No i dobrze:).

sylvia_de_kat

A nie wiem.
To zalezy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones